Part #: PG32UCDM
Item Code: MTASU00299OB
ASUS ROG Swift 32" 4K 3840x2160 OLED 240Hz 0.03ms (GTG) Height Adjustable 2x HDMI 2.1 1x DisplayPort 1.4 Gaming Monitor, PG32UCDM(Open Box)
ASUS ROG Swift 32" 4K OLED 240Hz 0.03ms (GTG) Gaming Monitor(Open Box)
search
Part #: PG32UCDM
Item Code: MTASU00299OB
Limited . Time Offer! Sale Ends In
00
OPEN BOX
or
Qty:
Tech Care Replace Protection See Benefits
Tech Care Protection
Tech Care Replace Protection
See Benefits
  • 2 Year
  • 3 Year
Availability
Delivery
Sold out online
success
Store Pickup
3 Available at Mississauga, ON
Check Other Stores>
Check Other Stores>
Main Features
  • View your content easily in well lit areas with 1000 cd/m² brightness
  • Experience breathtaking level of details when you open your eyes to the clarity of 4K UHD screen
Marketing Information
ROG Swift OLED PG32UCDM | ROG Swift OLED PG32UCDM gaming monitor ? 32-inch (31.5 inch viewable) 4K (3840 x 2160) QD-OLED panel, 240 Hz, 0.03 ms (GTG), G-SYNC®compatible, custom heatsink, graphene film, uniform brightness, 99% DCI-P3, True 10-bit, 90 W Type-C®, and ASUS DisplayWidget Center
  • 32-inch 4K (3840 x 2160) QD-OLED gaming monitor with 240 Hz refresh rate and 0.03 ms (GTG) response time for immersive gaming
  • Optional uniform brightness setting ensures consistent luminance levels
  • Extensive connectivity options include DisplayPort™ 1.4 (DSC), HDMI® 2.1, and USB-C® with 90 W Power Delivery
The Chosen One
The ROG Swift OLED PG32UCDM boasts a 32-inch 4K QD-OLED panel that delivers astounding visuals at a buttery-smooth 240 Hz. Powered by third-generation QD-OLED technology, the PG32UCDM delivers vibrant colors, the deepest black hues, and the brightest highlights. Plus, the 0.03 ms response time ensures blur-free action, even in intense gameplay. Inside, an advanced custom heatsink offers exceptional cooling to reduce the likelihood of burn-in and improve performance and longevity of the OLED panel. This premium monitor is designed for gamers who demand the very best, offering an unbeatable combination of size, image quality, and refresh rate speed for exhilarating gaming experiences.
Experience the Ultimate Gamechanger
The 32-inch 4K QD-OLED panel of the PG32UCDM opens up a world of unbelievably lifelike gaming and entertainment experiences. Plus, a 240 Hz refresh rate ensures buttery-smooth visuals and eliminates motion blur to give you the edge in fast-paced games.