Part #: UF-SLIN120-3B
Item Code: COLNL00034
LIAN LI Uni Fan SL Infinity 120 RGB Case Fan, 3 Pack w/ Fan Controller - Black
LIAN LI UF-SLIN120-3B 120mm Case Fan  Black
search
Part #: UF-SLIN120-3B
Item Code: COLNL00034
Limited . Time Offer! Sale Ends In
00
or
Free Shipping
Size: 120 mm (Triple Pack)
120 mm
120 mm (Triple Pack)
140 mm
Color: Black
Black
White
Airflow Direction: Regular
Regular
Reversed
Qty:
Tech Care Replace Protection See Benefits
Tech Care Protection
Tech Care Replace Protection
See Benefits
  • 2 Year
  • 3 Year
Availability
Delivery
Sold out online
success
Store Pickup
3 Available at Waterloo, ON
Check Other Stores>
Check Other Stores>
Main Features
  • Software controlled fan speed/ LED lighting
  • Only one cable is required for a cluster of fans
  • Embedded magnetic Fluid Dynamic Bearing to provide stability, durability, and longevity
  • 40 LEDs in each fan
  • Quick PIN connection to provide ease of installation
  • Low noise level at high RPM
  • Infinity mirror look all around
Marketing Information
INFINITY MIRROR FAN
CENTERED INFINITY MIRROR ARGB
The circular-shaped infinity mirror at the center of the fan is tuned to have multiple layers spaced 0.5mm apart.
SIDE FRAME ARGB
ALUMINUM TRIM SURROUNDED INFINITY MIRROR
REAR RIM OF LED AROUND THE ALUMINUM LOGO
Inspired by AL fans, there is a bright ARGB rim of light around the LIAN LI logo at the rear.
UNPRECEDENTED MODULARITY
DAISY CHAIN FAN
A pin-to-pad contact point passes the signal and power through the fan cluster.
REMOVABLE KEYLOCK
The interlocking key on each fan is now removable to improve compatibility with radiators fittings.
REVERSIBLE CABLE MODULE
IMPROVED PERFORMANCE
L-CONNECT 3 SOFTWARE TO CONTROL SL-INF FANS
ENDLESS LIGHTING EFFECTS
  • Fan Blade & Center Infinity Mirror LED
  • Angle Fan Frame & Side Infinity Mirror LED
  • Fan Blade & Center Infinity Mirror + Angle Fan Frame & Side Infinity Mirror LED
Option 2. Select the combining lighting mode
  • Electric Current
  • Mixing
  • Tide
INTELLIGENT START/ STOP FAN
SYNC FAN SPEED TO MOTHERBOARD
Customer Reviews
5.0 out of 5
5 stars
4(100.0%)
4 stars
0(0%)
3 stars
0(0%)
2 stars
0(0%)
1 stars
0(0%)