Part #: UF-SLIN120-3W
Item Code: COLNL00035
LIAN LI Uni Fan SL Infinity 120 RGB Case Fan, 3 Pack w/ Fan Controller - White
LIAN LI UF-SLIN120-3W 120mm Case Fan White
search
Part #: UF-SLIN120-3W
Item Code: COLNL00035
Limited . Time Offer! Sale Ends In
00
or
Free Shipping
Size: 120 mm (Triple Pack)
120 mm
120 mm (Triple Pack)
140 mm
Color: White
Black
White
Airflow Direction: Regular
Regular
Reversed
Qty:
Tech Care Replace Protection See Benefits
Tech Care Protection
Tech Care Replace Protection
See Benefits
  • 2 Year
  • 3 Year
Availability
Delivery
Sold out online
success
Store Pickup
5 Available at Burlington, ON
Check Other Stores>
Check Other Stores>
Main Features
  • Well designed blades and shroud let the air flow over a greater area to enable effective cooling
  • Features fluid dynamic bearing to improve longevity, silence, and stability
  • Colorful argb LEDs add an ultra-modern style
  • Fully compatible with standard PCs
Marketing Information
UNI FAN SL - INFINITY | Infinity Mirror ARGB Fan
AVAILABLE IN TWO SIZES AND TWO COLORS
  • SLIN 120mm / SLIN 140mm Black
  • SLIN 120mm / SLIN 140mm White
INFINITY MIRROR FAN
CENTERED INFINITY MIRROR ARGB
The circular-shaped infinity mirror at the center of the fan is tuned to have multiple layers spaced 0.5mm apart.
SIDE FRAME ARGB
ALUMINUM TRIM SURROUNDED INFINITY MIRROR
REAR RIM OF LED AROUND THE ALUMINUM LOGO
Inspired by AL fans, there is a bright ARGB rim of light around the LIAN LI logo at the rear.
UNPRECEDENTED MODULARITY
DAISY CHAIN FAN
A pin-to-pad contact point passes the signal and power through the fan cluster.
REMOVABLE KEYLOCK
The interlocking key on each fan is now removable to improve compatibility with radiators fittings.
REVERSIBLE CABLE MODULE
IMPROVED PERFORMANCE
L-CONNECT 3 SOFTWARE TO CONTROL SL-INF FANS
ENDLESS LIGHTING EFFECTS
INTELLIGENT START/ STOP FAN
SYNC FAN SPEED TO MOTHERBOARD
QUICK SYNC LIGHTING WITH UNI FAN SL/ AL AND STRIMER PLUS V1/V2
DAZZLING AT ALL ANGLE | SIMPLE CONNECTION WITH CONTROLLER
Customer Reviews
5.0 out of 5
5 stars
2(100.0%)
4 stars
0(0%)
3 stars
0(0%)
2 stars
0(0%)
1 stars
0(0%)