Part #: CMH16GX4M2E3200C16W
Item Code: MECOI00381
CORSAIR VENGEANCE RGB PRO SL 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 1.35V UDIMM - Desktop Memory - White (CMH16GX4M2E3200C16W)
CORSAIR VENGEANCE RGB PRO SL 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 UDIMM
search
Part #: CMH16GX4M2E3200C16W
Item Code: MECOI00381
Free Shipping
Capacity: 16GB (2x8GB)
16GB (2x8GB)
32GB (2x16GB)
Color: White
Black
White
Qty:
Tech Care Replace Protection See Benefits
Tech Care Protection
Tech Care Replace Protection
See Benefits
  • 2 Year
  • 3 Year
Availability
success
Store Pickup
1 Available at Mississauga, ON
Check Other Stores>
Check Other Stores>
Main Features
  • 3200 MHz of memory speed allows you to browse web, listen to songs and use routine software simultaneously
Marketing Information
VENGEANCE RGB PRO SL
VISUALIZE, SYNCHRONIZE, MEMORIZE.
OPTIMIZED FOR INTEL® AND AMD®
INTELLIGENT CONTROL, UNLIMITED POSSIBILITIES
PERFORMANCE HERITAGE
COMPACT FORM FACTOR
Standing at just 44mm tall for wider compatibility with air coolers and smaller form factor chassis, each module looks great from any angle.