Part #: F5-6000J3038F16GX2-TZ5NRW
Item Code: MEGSK01292
G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL30 1.35V UDIMM INTEL XMP,AMD EXPO - Desktop Memory - White (F5-6000J3038F16GX2-TZ5NRW)
G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL30 UDIMM
search
Item Code: MEGSK01292
or
Free Shipping
Capacity: 32GB (2x16GB)
96GB (2x48GB)
Speed: 6000MHz CL30
6000MHz CL26
6000MHz CL28
6000MHz CL30
6400MHz CL30
6400MHz CL32
7200MHz CL34
8000MHz CL38
Color: White
Black
White
Store Pickup
1 Available at London Masonville, ON
Check Other Stores>
Check Other Stores>
G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 32GB DDR5 (2×16GB) 6000MHz – White
A premium memory upgrade for modern desktops, this 32GB DDR5 kit delivers fast, responsive performance for gaming, multitasking, and creative work with 6000MHz speeds and efficient CL30 timings. With support for both Intel XMP and AMD EXPO, you can easily activate optimized performance with just a click — no manual tuning needed. The crisp white heatspreaders and vibrant RGB lighting give your build a clean, standout look while boosting overall system performance.