Part #: F5-6000J3040G32GX2-TZ5NRW
Item Code: MEGSK01305
G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6000MHz CL30 1.4V UDIMM INTEL XMP,AMD EXPO - Desktop Memory - White (F5-6000J3040G32GX2-TZ5NRW)
G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6000MHz CL30 UDIMM
search
Item Code: MEGSK01305
Free Shipping
Capacity: 64GB (2x32GB)
96GB (2x48GB)
Speed: 6000MHz CL30
6000MHz CL26
6000MHz CL28
6000MHz CL30
6400MHz CL30
6400MHz CL32
7200MHz CL34
8000MHz CL38
Color: White
Black
White
Store Pickup
1 Available at London Masonville, ON
Check Other Stores>
Check Other Stores>
G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 64GB DDR5 (2×32GB) 6000MHz – White
A powerful and stylish memory upgrade for modern desktops, this 64GB DDR5 kit delivers smooth, responsive performance for gaming, multitasking, and creative workloads with 6000 MHz speeds and efficient CL30 timings. With support for both Intel XMP and AMD EXPO, you can easily unlock optimized performance with just a click — no manual tuning needed. The crisp white heatspreaders and vibrant RGB lighting add a clean, premium look to your build while giving your system plenty of memory headroom and performance.