Part #: CVG12D-B/C
Item Code: PASHU00137
SHURE CVG12D-BC 12" Gooseneck Condenser Mic with Integrated Desktop Base
search
Part #: CVG12D-B/C
Item Code: PASHU00137
Qty:
Tech Care Replace Protection See Benefits
Tech Care Protection
Tech Care Replace Protection
See Benefits
  • 2 Year
  • 3 Year
Availability
CUSTOM ORDER
AVAILABLE TO ORDER
Returns are only accepted for defective items; all other sales are final.
Delivery times may vary. You will be notified once your order is ready to ship.
Custom order products cannot be canceled once the order is placed.
Main Features
  • Capable of throwing low subs and soaring vocals with 60 Hz - 16 kHz frequency