Part #: SATA3-6G-40RR
Item Code: CASA000150
Clearance
iCAN SATA 3 6GB/s Data Cable Right-Right Angle - 40" (SATA3-6G-40RR)
iCAN SATA 3 6GB/s Data Cable Right-Right Angle - 40"
search
Part #: SATA3-6G-40RR
Item Code: CASA000150
Clearance
Color: Red
Red
Black
Length: 40inch
8inch
18inch
24inch
40inch
Angle: Right-Right Angle
Straight-Straight
Straight - 90° Degree
Straight-Right Angle
Angle to Angle
Right-Right Angle
Qty:
Availability
Delivery
Sold out online
success
Store Pickup
6 Available at Waterloo, ON
Check Other Stores>
Check Other Stores>
FEATURES
  • SATA 3.0 Right-Right Angle HDD SDD Data Cable 40” — Measuring 40-inches with latching right-angle connectors, this cable is an indispensable tool for securing hard-to-reach connections in compact cases. This cord is also used to link the host controller and motherboard to the DVD drive and the internal Serial ATA hard drive.