Part #: PLATE9M16LP-1
Item Code: CASTR01207
Startech 1 Port 16in DB9 Serial Port Bracket to 10 Pin Header - Low Profile (PLATE9M16LP)
search
Part #: PLATE9M16LP-1
Item Code: CASTR01207
Qty:
Availability
Delivery
Sold out online
success
Store Pickup
1 Available at Laval, QC
Check Other Stores>
Check Other Stores>
Main Features
  • Transferring data is not a big deal! Transfer your valuable data with ease
  • Fully compatible with motherboards
Marketing Information
Add a DB9 serial port to the rear panel of a small form factor/low profile computer
The PLATE9M16LP (16 inch/ 0.4 m) Low Profile Serial Plate adds a DB9 serial port to the rear panel of a small form factor/low profile computer, connecting to an IDC10 header connector on the motherboard.