Part #: 40AWGN65US
Item Code: CCLEN00109
Lenovo GaN Nano 65W Adapter - 5.9 ft (1.80 m) Cable - 120V or 230V AC Input. 5V to 20V DC Output, 40AWGN65US
Lenovo GaN Nano 65W Adapter
search
  • Lenovo GaN Nano 65W Adapter
  • Lenovo GaN Nano 65W Adapter
  • Lenovo GaN Nano 65W Adapter
  • Lenovo GaN Nano 65W Adapter
Part #: 40AWGN65US
Item Code: CCLEN00109
Limited . Time Offer! Sale Ends In
00
or
Qty:
Availability
success
Store Pickup
4 Available at London Masonville, ON
Check Other Stores>
Check Other Stores>
Main Features
  • Optimized size, only 49cc in volume
  • GaN material enabled cool, fast and safe charging
  • USB-C output port
  • 90% PCC material
Marketing Information
The Lenovo GaN Nano 65W Adapter is one of the smallest power adapters in the market. It enables fast charging of USB-C devices up to 65W. With a 1.8 m cable and adjustable output voltages (5V/9V/15V/20V), users can charge both PC and mobiles devices efficiently.