Part #: F5-6000J2836G16GX2-TR5NS
Item Code: MEGSK01224
G.SKILL Trident Z5 Royal Neo RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL28 1.4V UDIMM INTEL XMP,AMD EXPO - Desktop Memory - Silver (F5-6000J2836G16GX2-TR5NS)
G.SKILL Trident Z5 Royal Neo RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL28
search
Item Code: MEGSK01224
or
Free Shipping
Speed: 6000MHz CL28
6000MHz CL26
6000MHz CL28
6000MHz CL30
6400MHz CL30
8000MHz CL38
8000MHz CL40
Capacity: 32GB (2x16GB)
32GB (2x16GB)
48GB (2x24GB)
64GB (2x32GB)
96GB (2x48GB)
Color: Silver
Silver
Gold
Limit 1 per customer.
Qty:
Tech Care Replace Protection See Benefits
Tech Care Protection
Tech Care Replace Protection
See Benefits
  • 2 Year
  • 3 Year
Availability
Delivery
Sold out online
success
Store Pickup
2 Available at Waterloo, ON
Check Other Stores>
Check Other Stores>
G.SKILL Trident Z5 Royal Neo RGB 32GB DDR5 (2×16GB) 6000MHz – Silver
A premium memory upgrade that combines extreme performance with stunning style. This 32GB DDR5 kit delivers fast, responsive performance for gaming, creative workloads, and heavy multitasking with efficient 6000MHz speeds and tight CL28 timings. With support for both Intel XMP and AMD EXPO, you can unlock optimized performance with a simple one-click setup. The eye-catching silver heatspreaders and dazzling RGB lighting add a luxurious, high-end look to your desktop build.