Part #: F5-6000J3036G32GX2-TR5NS
Item Code: MEGSK01261
G.SKILL Trident Z5 Royal Neo RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6000MHz CL30 1.4V UDIMM INTEL XMP,AMD EXPO - Desktop Memory - Silver (F5-6000J3036G32GX2-TR5NS)
G.SKILL Trident Z5 Royal Neo RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6000MHz CL30
search
Item Code: MEGSK01261
or
Free Shipping
Speed: 6000MHz CL30
6000MHz CL26
6000MHz CL28
6000MHz CL30
6400MHz CL30
8000MHz CL38
8000MHz CL40
Capacity: 64GB (2x32GB)
32GB (2x16GB)
48GB (2x24GB)
64GB (2x32GB)
96GB (2x48GB)
Color: Silver
Silver
Gold
Availability
Delivery
Sold out online
success
Store Pickup
1 Available at Burlington, ON
Check Other Stores>
Check Other Stores>
G.SKILL Trident Z5 Royal Neo RGB 64GB DDR5 (2×32GB) 6000MHz – Silver
A high-performance memory upgrade that blends speed with premium style. This 64GB DDR5 kit delivers smooth, responsive performance for gaming, multitasking, and creative workloads with 6000MHz speeds and tight CL30 timings. With support for both Intel XMP and AMD EXPO, you can easily enable optimized performance with a quick one-click setup. The sleek silver heatspreaders and dazzling RGB lighting add a bold, premium look to your desktop build while boosting overall system responsiveness.