Part #: CC-9011201-WW
Item Code: CSCOI00089
CORSAIR 4000D Airflow Tempered Glass Mid-Tower ATX Case, White
search
Part #: CC-9011201-WW
Item Code: CSCOI00089
or
Case Option: Mesh Front Panel (D)
Mesh Front Panel (D)
Glass Front Panel (X)
Preinstalled 850W PSU (D)
Preinstalled 1000W PSU (D)
Preinstalled Teak Front Panel (D)
RGB Option: Non-RGB
RGB
Non-RGB
Color: White
Black
White
Qty:
Tech Care Replace Protection See Benefits
Tech Care Protection
Tech Care Replace Protection
See Benefits
  • 2 Year
  • 3 Year
Availability
Delivery
Sold out online
Sold Out at All Locations
Open box Available
Check Open Box Availability >
Check Open Box Availability >
The CORSAIR 4000D AIRFLOW is a mid-tower ATX case with easy cable management and exceptional cooling. A steel front panel offers optimal airflow to your components, accompanied by two included 120mm AirGuide fans designed with anti-vortex vanes that enhance cooling. The CORSAIR RapidRoute cable management system makes it effortless to route major cables through a single channel, with 25mm of routing depth. The 4000D AIRFLOW offers all the space you need for excellent cooling and storage, with room for radiators in sizes up to 360mm and four storage drives. Complete with a modern front I/O panel including a USB-C port, the 4000D AIRFLOW makes great cooling and clean looks easier than ever.
Customer Reviews
4.8 out of 5
5 stars
5(83.3%)
4 stars
1(16.7%)
3 stars
0(0%)
2 stars
0(0%)
1 stars
0(0%)